Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
piątek, 03 sierpnia 2012 15:01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu  – 16 grudnia 2018 r.

 

ADWENTOWE REKOLEKCJE PARFIALNE

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy adwentowe rekolekcje w naszej parafii. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii o. Stanisława Piankowskiego – Proboszcza parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Koszalinie. Nauki rekolekcyjne na Mszy św. roratniej o godz. 7.00 rano i na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Rekolekcje potrwają do środy 19 grudnia. Z racji rekolekcji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy o godz. 17:30 oraz w środę do skorzystania z sakramentu spowiedzi w dodatkowym czasie tj. od 17:00 do 18:00.

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

W dzisiejszą niedzielę Prezydent Miasta Kołobrzeg zaprasza wszystkich na spotkanie przedświąteczne o godz.17:00 przy ratuszu miejskim.

NOWENNA DO DZIECIĄTKA JEZUS

Od dziś rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie odprawiana codziennie na mszy świętej o godz. 18.00

ŚWIECE I OPŁATKI WIGILIJNE

Przy wyjściu z kościoła można nabywać - świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ( małe świece kosztują 5 zł) natomiast w kancelarii parafialnej poświęcone opłatki na stół wigilijny.

ADWENTOWE RORATY

W naszym kościele msze św. roratnie odprawiamy każdego dnia (oprócz niedziel) o godz. 7.00 rano. Bardzo serdecznie zapraszamy do adwentowego czuwania wraz z Maryją. Wszystkich którzy zechcą wziąć udział w Mszach roratnich prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

Przez okres celebrowania RORAT nie będzie Mszy Św. o godz. 8:00.

AKCJA „PODARUJ DZIECKU RADOŚĆ”

Trwa akcja „Podaruj dziecku radość”. Przy dekoracji adwentowej umieszczone są serduszka z imionami dzieci, które pragniemy obdarować paczkami na święta. Rodzina, która zdecyduje się obdarować takie dziecko proszona jest o wzięcie serduszka z konkretnym imieniem dziecka i przygotowania mu paczki na święta. Paczki te trzeba dostarczyć do środy 20 grudnia do kancelarii parafialnej. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę formę pomocy naszym najbardziej potrzebującym dzieciom parafii.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwa do wieczornej Eucharystii.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele przedświąteczna Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w środę i piątek od godz. 17:00 do 18:00 oraz dodatkowa spowiedź w sobotę od 10.00 do 14.00.

ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH

Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania oraz młodszych i starszych już dziś zapraszamy na Adwentowe Czuwanie Młodych – w piątek, 21 grudnia, na godz. 20.00 do Bazyliki.

PRASA KATOLICKA

Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się płyta z kolędami.


INTENCJE MSZALNE

W tym tygodniu oraz w II Dzień Świąt i kolejną niedziele są jeszcze wolne miejsca na intencje mszalne.

FUNDUSZ POMOCY KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

W zeszłą niedzielę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 942 zł. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

ORSZAK TRZCH KRÓLI

6 stycznia odbędzie się I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli. Orszak rozpoczniemy pod Bazyliką, a następnie wyruszymy ulicami miasta śpiewając kolędy. Zakończenie Orszaku na scenie przy Regionalnym Centrum Kultury (ul. Solna 1).
REMONTY
Informujemy, że wykonano obróbkę dachową nad zakrystią oraz ocieplono ściany zakrystii od wirydarza. Przybliżony koszt inwestycji 15 000zł.
WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA
Pragniemy poinformować, że wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy w naszej Parafii
od 28 grudnia br. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

28 grudnia (piątek) – ul. Słoneczna, Obozowa, Jasna, Toruńska, Krótka,            
ul. Spokojna i Kujawska

29 grudnia (sobota) – ul. Trzebiatowska

02 stycznia (środa) – ul. Wolności

Kolędę rozpoczynamy: w dni powszednie o godz. 16.00 w soboty o godz. 15.00. Prosimy, w miarę możliwości o obecność na kolędzie wszystkich członków rodziny. Prosimy także o godne przygotowanie domu na przyjęcie Bożego bł.  – na stole niech znajdzie się miejsce na krzyż, świece, Pismo św. i wodę święconą. Niech czas wizyty duszpasterskiej będzie okazją do spotkania duszpasterzy z rodzinami naszej parafii i przyjęciem Bożego bł. oraz powierzenia rodzin naszej parafii opiece i łasce Bożej.

W czasie kolędy spowiadamy przed Mszą św. o godz. 8.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i piątek w godzinach przedpołudniowych.

 

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego wypoczynku.

 

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarła:

Śp. Danuta SZCZEPANKIEWICZ, l. 65, Śp. Urszula BANACH, l. 85. Dobry Jezu…

 
Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish